Haber

Suriyeli Silahlı Grup Engelli Türk Gençini Dövdü: Kız Arkadaşını Taciz Edip Fotoğraf İstediler

Bursa’da yüzde 60 engelli olduğu öğrenilen 22 yaşındaki Erkan Sarı, kız arkadaşını taciz eden Suriyeli grup tarafından silahla tehdit edildi ve sopayla dövüldü. Suriyeli grubun dayak görüntülerini sosyal medyada “Bu ülkede Türklere ve Kürtlere huzur yok” notuyla paylaştığı iddia edildi.

Olayla ilgili açıklama yapan mağdur Erkan Sarı’nın babası Dursun Sarı, “Saldırganların reşit olmadıkları için dışarıda denetimli serbestlikle dolaştıklarını öğrendik.”

Lifebursa.com’da yer alan habere göre, Bursa’nın Karacabey ilçesinde meydana gelen olayda, yüzde 60 engelli olduğu öğrenilen 22 yaşındaki Erkan Sarı ile kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi arasında sosyal medyada tartışma çıktı. Suriye asıllı şahıs, ‘kız arkadaşını taciz ettiği’ gerekçesiyle tutuklandı.

Uyarılara rağmen tacizlerin durmaması üzerine 4 Eylül’de Karacabey’de boş bir yere giderek Suriyeli şahısla yüz yüze görüşen Sarı, silahlı ve sopalı bir grup insanla karşılaştı.

Sarı’nın Suriyeli grup tarafından sopayla saldırıya uğradığı ve silahla tehdit edildiği sahneler sosyal medya hesaplarında paylaşıldı. Suriyeli grubun videoda “Bu ülkede Türklere ve Kürtlere huzur yok” dediği iddia edildi. ?

“Çocuğum zaten engelliydi ve yeni iyileşmeye başlamıştı ama artık evden çıkamıyor…”

Baba Dursun Sarı yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

‘Çocuğum yüzde 60 engelli. Olay günü oğlumu “doğum gününü kutlayacağız” diyerek Çamlık diye bilinen araziye götürdüler. Bir anda 10 kişi oğluma saldırmaya başlıyor. Çocuğumu ilk gördüğümde gördüğüm manzarayı unutamıyorum. Çocuğum zaten engelli ve tamamen iyileşmeye başladı ama artık evden çıkamıyor. Saldırganların reşit olmadıkları için dışarıda kontrollü bir şekilde serbestçe dolaştıklarını öğrendik. Yetkililerden bu kişilere gereken cezanın verilmesini talep ediyorum. ‘Bu tür olayların artık ülkemizde yaşanmaması gerekiyor.’

nallihanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu