Haber

Silivri’de ‘sportif’ yetenekler keşfedildi

İSTANBUL (İGFA) –Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın “kültür, sanat ve sporla bezenmiş bir nesil” vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Silivri Belediyesi, ilçede yaşayan çocukların sportif yeteneklerini bilimsel sistemlerle keşfetmeye ve onlara yön vermeye devam ediyor. Analitik veriler doğrultusunda çocukları kendilerine uygun olan spor branşlarına yönlendirmektedir.

Silivri Belediyesi, Silivri Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde 3-14 Nisan tarihlerinde Sporda Yetenek Taraması gerçekleştirildi.

Alibey Kapalı Spor Salonu’nda 39 okulun katılımıyla gerçekleştirilen taramada İstanbul’da 39 ilçe arasında hedef olarak belirlenen yüzde 70 oranına ulaşan ilk ilçe Silivri oldu.

Boy kilo, esneklik, pençe kuvveti, dikey sıçrama, sağlık topu ölçümü, 20 metre sürat koşusu, zikzak olmak üzere 8 farklı parametrede gerçekleştirilen Sportif Yetenek Tarama projesinde Silivri’de toplam 1.886 3. sınıf öğrencisine ulaşıldı. test ve kol uzunluğu ölçümü.

Proje kapsamında 331 öğrenci ile günlük katılım rekoru Silivri’de gerçekleştirildi. Çalışma, Silivri’de bugüne kadar yapılmış en kapsamlı ve en başarılı Sportif Yetenek Taraması oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu