Ekonomi

Sasa’da geri alım programı sona erdi, hissedar hisse sattı

Sasa’da iki kritik gelişme yaşandı.

Şirket, hisse geri alım programını sonlandırırken, hissedar hisseleri satma kararı aldı.

Şirketten Pazartesi günü KAP’a yapılan açıklamaya göre, 21 Ekim 2021’de alınan ve 500 milyon TL limitli geri alım programına son verildi.

Açıklamaya göre, söz konusu karar kapsamında ve 500 milyon TL limitle toplam 95,3 milyon TL bedelle 1,7 milyon lot satın alındı ​​ve söz konusu hisselerin tamamı dönüştürülebilir tahvillere (PDT) dönüştürülerek itfa edildi. ) yurt dışında hisseler halinde ihraç edilmiştir. Kullanılmış.

Şirketin yönetim kurulunun 12 Aralık 2022 tarihli toplantısında; Şirket kaynaklarının önümüzdeki dönemde ağırlıklı olarak devam eden elyaf yatırımı, dokuma cipsi, şişe cipsi ve pet cipsi yatırımında kullanılması hedefi doğrultusunda, kredi ve sermaye piyasalarındaki gelişmeler dikkate alındığında kullanılmayan kısım olan 404,7 milyon TL önceden belirlenen geri alım limitinin tamamı iptal edilmiştir. oy birliği ile karar verildi.

Hissedardan hisse satışı

Şirket tarafından yapılan ayrı bir açıklamada Erdemoğlu Holding’in hisselerini sattığı belirtildi. Buna göre Erdemoğlu Holding, 2,5 milyon TL’lik nominal dengeli hisseyi 115 TL bedelle sattı.

Böylece Erdemoğlu Holding’in şirket sermayesindeki payı 12 Aralık itibarıyla yüzde 62,25’e geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu