Ekonomi

Mehmet Ali Yalçındağ ve Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın oğlu A. Doğan Yalçındağ, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Mehmet Ali Yalçındağ ve Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın oğlu işadamı A. Doğan Yalçındağ, bugün itibarıyla Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

Holdingden yapılan açıklamaya göre, Doğan Holding Yönetim Kurulu üyeliğine A. Doğan Yalçındağ atandı. Yaçındağ bugün itibarıyla görevine başladı.

Doğan Holding’in kurucusu Aydın Doğan’ın torunu A. Doğan Yalçındağ, lise eğitimini Koç Özel Lisesi’nde, üniversite eğitimini Amerika’daki Brown Üniversitesi’nde tamamladı. Ekonomi ve Tarih bölümünden mezun oldu. Yalçındağ, kariyerine 2015 yılında Londra’da Goldman Sachs’ta Analist olarak başladı. Sermaye Piyasaları ve halka arz bölümünde gelişmekte olan piyasalar ile ilgilenen Doğan Yalçındağ, bu görevinin ardından Türkiye’ye döndü ve Doğan TV’de çeşitli birimlerde çalıştı.

A. Doğan Yalçındağ, 2016 yılında internet televizyonu BluTV’yi kurdu ve 7 yıl boyunca CEO olarak görev yaptı. Ayrıca 2021 yılında Amerikan Medya Kümesi, BluTV konusunda Warner Bros Discovery ile Stratejik Ortaklık kurdu. Yalçındağ, 2022 yılında yeni nesil yatırım platformu Ortak’ı kurdu.

2016 yılından bu yana TÜSİAD üyesi olan A. Doğan Yalçındağ, aynı zamanda Doğan Yatırım Bankası ve Kolektif House’un Yönetim Kurulu üyesidir. A. Doğan Yalçındağ’ın ayrıca “Gençlik ve Uyum” adında yayınlanmış bir kitabı da bulunmaktadır.

lapseki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu