Haber

ABD Başkanı Joe Biden Müslümanların Ramazan Bayramını Kutladı

YENİ ABD Lideri Joe Biden, Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladığını belirtti.

Biden, hem ABD’de hem de dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Müslümanlar için uzun bir bayram mesajı yayınladı.

Mesajında, “Eşim Jill ve ben, mübarek Ramazan ayını sonlandırırken ve Ramazan Bayramı’nı kutlarken, ülkedeki ve dünyadaki tüm Müslüman topluluklara en iyi dileklerimizi sunuyoruz.” Biden, fıtrat ibadeti yoluyla ihtiyaç sahiplerine yemek ve sadaka vererek Müslümanların cömertliğinden etkilendiğini söyledi.

Biden, Ramazan Bayramı’nın dünyanın dört bir yanında çatışma, yoksulluk, açlık ve hastalığa göğüs geren ve yerinden edilmiş Müslüman toplulukların da anıldığı, fedakarlık, hayırseverlik ve tefekküre adanmış mübarek bir ayın tamamlanması olduğunu belirtti.

“Bu bayram kutsadığımız için şükrederken, barışı inşa etmek ve tüm insanların hakları ve onuru için mücadele etmek gibi zamansız çalışmalara kendimizi yeniden adayalım.” Biden, yönetiminin İslamofobi dahil her türlü nefret suçuyla mücadele etmeye kararlı olduğunu söyledi.

Bu bağlamda Biden, her Amerikalıyı daha kapsayıcı bir ulus inşa etmeye teşvik etmek için üst düzey hükümet yetkilileriyle bir orta kurum çalışma konseyi kurduğunu belirtti.

Sanatçılar, öğretmenler, itfaiyeciler, akademisyenler, sporcular, gazeteciler, komedyenler, askerler ve daha birçok alanda Amerika’ya katkı sağlayan Müslümanları onurlandırmak için Ramazan Bayramı’nı Beyaz Saray’da kutlamaktan gurur duyduklarını ifade eden Biden, ” Jill ve ben, sizin ve sevdiklerinizin Ramazan Bayramı’nı kutlar, Ramazan Bayramınızı kutlar, Ramazan Bayramınızı kutlarız.” dilekleriyle mesajını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu